Změny v parkování

Rada města na dnešním jednání schválila dílčí úpravy parkovacího systému v centru města. Začnou platit od 1.1.2020.
První novinkou bude možnost platit parkovné nejen v automatech, ale i přes SMS nebo mobilní aplikaci SEJF. Strážníci budou dovybaveni elektronickými zařízeními pro kontrolu takto zaplaceného parkování.
Druhou změnou je snížení ceny rezidenční karty v lokalitě Valdštejnova – Obrněné brigády (Modrá oblast 2) pro rok 2020. Vzhledem k tomu, že po většinu roku probíhala rekonstrukce daných ulic, měli místní občané parkování ztížené, proto jim diskomfort vykompenzujeme snížením ceny karty na 100 Kč pro první auto.
Třetí změna se týká cen v ostatních rezidenčních zónách. Po dva roky existence parkovacího systému se ve „starých“ zónách platilo za celodenní rezidenční kartu 1200 Kč, v nových po dobu dolaďování systému jen 100 Kč. Od Nového roku bude cena sjednocena na 600 Kč.
Mírně bude upraven i rozsah modrých zón. Obyvatelé Březinovy ulice budou moci nově parkovat ve Šlikově, Na základě požadavku obyvatel bude část ulice K Nemocnici (u Městských sadů) zde vznikne modrá zóna spojená se stávající zónou v ulici 26. dubna. Rezidenti z náměstí Krále Jiřího z Poděbrad budou moci nově parkovat i ve Školní ulici.

Všechny výše popsané změny jsou podloženy opakovaným průzkumem využití parkovacích kapacit, který provádí specializovaná firma.