O nás

Jsme sdružením nezávislých osobností pod názvem Volba pro město Cheb (VPM), které v Chebu v komunálních volbách kandiduje už od 90. let. V roce 2014 jsme v komunálních volbách zvítězili, ale kvůli dohodě stran, které dlouhodobě dominovaly chebské politické scéně (ODS, ČSSD a KSČM), s Hnutím ANO jsme skončili v opozici. Turbulentní vývoj po odvolání starosty Navrátila (ČSSD) vynesl v roce 2017 našeho zastupitele Antonina Jalovce na sedm měsíců do funkce starosty, z níž byl po sedmi měsících bez vypovězení koaliční smlouvy a bez jakéhokoliv důvodu blokem výše uvedených politických subjektů odvolán.

Zásluhou vás, Chebanů, kteří se s tímto stavem nehodlali smířit, se nám podařilo ve volbách roku 2018 drtivě zvítězit, převzít do svých rukou vedení města a vrátit do funkce starostu Antonína Jalovce. Spolu s ČPS, KpCh a Hnutím 2018 jsme vytvořili stabilní koalici, která město vedla po celé čtyři roky. I přesto, že velkou část volebního období vázal značnou část našich sil a energie boj s koronavirovou pandemii a následnou energetickou a uprchlickou krizi, snažili jsme se zlepšit reputaci radnice v očích Chebanů. Iniciovali jsme zavedení participativního rozpočtu a nových forem komunikace městského úřadu a vedení města s občany, nastavili vyšší úroveň transparentnosti. Zrekonstruovali jsme rekordní počet ulic, obnovili kamerový systém, investovali desítky milionů korun do modernizace chebských škol, vytvořili úspěšné programy pro přilákání nových lékařů, učitelů i dalších potřebných profesí. Zahájili jsme stavbu nové lávky na Švédský vrch, zasadili jsme se o dostavbu přírodovědného centra DDM Sova a sportovišť v areálu Levého břehu Ohře včetně skateparku a atletického stadionu. Naplňujeme náš volební slogan „Vylepšujeme Postupně Město. Bez korupce, bez protekce, pro vás.“

Většina členů našeho sdružení VPM aktivně sportuje, ke zdravému životnímu stylu vedeme také děti a mládež. Jsme proti drogám a hazardu, pořádáme sportovní akce, vzděláváme a vychováváme žáky a studenty. Pomáháme druhým, léčíme pacienty a zachraňujeme lidské životy.

Nejsme stranické loutky, řídíme se především zdravým rozumem. Nepodpoříme žádné nesmyslné projekty, ani zákulisní intriky. My pikle nekujeme. Dokázali jsme, že klientelistický a protekcionistický systém, který v Chebu v minulosti postupně vytvořily ODS, ČSSD, KSČM a Hnutí ANO, je možné nahradit transparentním rozhodováním a vrátit na radnici rovný přístup ke všem.

Děkujeme vám za vaši důvěru a slibujeme, že v nastoleném trendu budeme i nadále pokračovat.